INWESTYCJA:
Obiekt: Elektrownia Dolna Odra w Nowym Czarnowie
Wykonawca Generalny: konsorcjum firm General Electric i Polimex Mostostal
Wykonawca: Isomit Sp z o.o.
Hydroizolacja natryskowa — relacja z budowy.
Elektrownia Dolna Odra to nasza pierwsza realizacja z grupą Polimex, natomiast realizowaliśmy już kilka projektów z grupą Mostostal Warszawa, m.in. inwestycję obejmująca budowę Urzędu Marszałkowskiego oraz obiektu deweloperskiego Panoramika.
Ponieważ dotychczasowa współpraca przebiegała bez przeszkód i generalny wykonawca był zadowolony – zostaliśmy poleceni do kolejnej inwestycji. Prace prowadzone są przy budowie infrastruktury będącej częścią elektrowni PGE. Jest to inwestycja, która opiewa na 4 miliardy złotych i dotyczy wybudowania dwóch nowych, niskoemisyjnych bloków gazowo-parowych o łącznej mocy około 1400 MW. Będzie to największa tego typu elektrownia w tej części Europy.
Nasza praca to wykonanie 30 000 m² izolacji różnego rodzaju. Mówimy tutaj m.in. o izolacjach w budynkach, które są stawiane w wykopach, które schodzących 7 — 8 metrów poniżej poziomu zero (poziom rodzimego gruntu).
Wykonanie hydroizolacji w takich warunkach jest wyzwaniem, ponieważ musimy wziąć pod uwagę duży napór słupa wody, z jakim mamy do czynienia. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozwiązanie nie tylko szybkie, ale i bardzo skuteczne. Razem z grupą projektantów Polimex ustaliliśmy, że tę część izolacji ciężkich wykonamy z firmą Nexler.
Do tak wymagającego projektu wybraliśmy produkty Nexler korzystając z polecanych przez producenta rozwiązań systemowych. Zdecydowaliśmy się na Nexler BITFLEX 1KP, ponieważ jest to materiał dobrze nam znany, któremu możemy zaufać i który pozwala na aplikację natryskową. Jako grunt zastosowaliśmy Nexler BITFLEX Primer.
W tym okresie masy dwuskładnikowe, transportowane były w 30 litrowych opakowaniach. Konieczność mieszania produktu oraz wymóg zaangażowania większej ilości pracowników sprawiły, że zdecydowałem się na współpracę z firmą Nexler, która ma w swojej ofercie opakowania 1000 litowe.
Jedno takie opakowanie pozwala na wykonanie hydroizolacji natryskowej na powierzchni 200 — 300 metrów kwadratowych, a cały proces jest bardzo szybki. W dodatku nie wymaga zaangażowania dużej liczby pracowników, co w połączeniu z wydajnością przekłada się na korzyści dla mnie — jako wykonawcy. Wygoda, ekonomia i szybkość są ułatwieniami w czasie przeprowadzania prac. To właśnie takie rozwiązania zmieniają rynek.
Nie bez znaczenia pozostawał również fakt, że w razie konieczności Nexler dysponował własnymi maszynami do wypożyczenia. Przez cały czas mogłem również skorzystać z pomocy Doradców Technicznych.
Nasza obecność na tym placu budowy nie ogranicza się tylko do wykorzystania izolacji z mas KMB. Jednym z elementów projektu jest budowa ciągu do przesyłu energii. Do tego celu został zaprojektowany tunel, który ma ok. 4 000 m². Na tym odcinku prac stosujemy izolacje lekkie wykonane z pap Nexler.
Polityka prywatności | © NEXLER 2024